Roztrenowanie – 100% praktycznych porad

Autor: Arek Kogut (arek@way2champ.com) 30-09-2016

Roztrenowanie – porady:

1.Odpocznij od sezonu startowego – celem roztrenowania jest przede wszystkim pełna akumulacja bodźców z okresu treningowego i startowego, te kilka tygodni jest niezbędne dla organizmu w celu przetrawienia wszystkich jednostek wysiłku, jakie otrzymał. Po tym będziesz w pełni gotowy/-a na rozpoczęcie nowego okresu przygotowawczego, z zapasem sił i głodem treningu

2. Zadbaj o zdrowie – to idealny okres na zadbanie o swoje zdrowie w 100%, na co czasami brakowało czasu w sezonie – wyleczenie zębów, alergii, drobnych (lub większych) kontuzji, być może skorzystanie z fizjoterapii w celu pełnego dojścia do sprawności (hydroterapia, masaże, regeneracja stawów)

3. Nie przybierz na masie ciała więcej niż 5% względem punktu startowego – dzięki temu po powrocie do pracy nad formą nie trzeba będzie czekać aż do wiosny na zrzucenie wagi (w najlepszym wypadku), a dla organizmu korzystniejsze będzie pracowanie na podobnej masie ciała w trakcie całego sezonu

4. Odżywiaj się „w miarę” zdrowo – okres roztrenowania to zwykle czas, kiedy możemy pozwalać sobie na dietetyczne szaleństwa – mimo to starajmy się na co dzień prowadzić zdrową dietę, a odstępstwa robić od czasu do czasu, jeśli oczywiście mamy na nie ochotę (nie jest to obowiązek)

5. Nadrób zaległości towarzyskie – jeśli dużo trenujemy w trakcie sezonu, wyjeżdżamy na weekendowe ściganie, mamy niewiele czasu na spotkania towarzyskie, szczególnie przy intensywnym życiu zawodowym i rodzinnym. To czas, kiedy warto nadrobić te zaległości i zadbać o relacje, które są dla nas ważne.

2cm4wkabox

Wskazówki treningowe

warzywa

Wskazówki żywieniowe

Wasze komentarze (Jeden komentarz)

Dodaj swój komentarz


lub

Najnowszy Artykuł

Sen a kolarstwo. Jak je połączyć, gdy ...

Wzrost formy to nie wróżenie z fusów. To mieszanka przynajmniej czterech składowych elementów: treningów, psychiki,....

Ostatnie Artykuły

WAY2CHAMP SOCIAL MEDIA

Masz pytania?

Zadzwoń do nas: +48 609 378 517
Lub napisz maila: info@way2champ.com

Wysyłając wiadomość akceptujesz politykę prywatności