News

Psyche a ściganie

Autor: Arek Kogut

Nastawienie psychiczne to jeden z najważniejszych elementów determinujących sukces lub porażkę w zawodach sportowych. Wyznaczenie odpowiednich celów, praca nad pewnością siebie czy brak przedwczesnego zamartwiania się - to niektóre z cech pozwalających nie tylko zwiększyć szansę na sukces, ale też po prostu cieszyć się wyścigami kolarskimi. W jaki sposób to osiągnąć?.

Przedwiośnie, czyli jak uniknąć formy na Jana

Autor: Jarek Dymek

Osoby trenujące nierzadko popadają w pułapkę przedwiośnia i popełniają błędy w procesie treningowym, za które przychodzi płacić formą przez cały sezon..

Czym jest relacja wagi do mocy i jak poprawić Twoją?

Autor: Arek Kogut

"Jeszcze te 2 kg i naprawdę będę mocniejszy/-a.".

Powrót do sportu po latach – jak to zrobić

Autor: Arek Kogut

Mam 40 lat i nieco więcej czasu, około 10 lat przerwy od regularnych treningów i wielką chęć powrotu do dawnej formy. To jeden z typowych scenariuszy dla całkiem sporej części z nas. Oprócz intensywnego życia rodzinnego i zawodowego, częstym powodem przerwania treningu są też kontuzje, przemęczenie czy zmiana priorytetów w życiu. Punkt wspólny jest jednak taki sam - powrót do treningu po latach przerwy. Jak to zrobić?.

7 sposobów na wyznaczenie FTP

Autor: Arek Kogut

FTP jakie jest, każdy widzi. Pojęcie funkcjonalnej mocy progowej (ang. functional threshold power) w ostatnim czasie podbiło umysły kolarzy zaopatrzonych w urządzenia do pomiaru mocy. Nieznajomość swojego FTP nie tylko może skazywać na ostracyzm lokalnej grupy treningowej, ale również zmniejszyć nasze możliwości rozwoju. Tak czy inaczej, wroga warto poznać. W jaki sposób?.

Trenażer – co jeść i pić, jeśli trenujesz o różnych porach dnia

Autor: Arek Kogut

Kręcenie pod dachem coraz częściej staje się naszym wyborem w tym okresie roku. Jak się odżywiać kiedy trenujesz rano, w środku dnia lub wieczorem?.

Estepona Camp 2017 – zapraszamy!

Autor: Arek Kogut

Jedne z najwspanialszych tras w Hiszpanii, znakomite warunki pogodowe, luksusowy hotel H10**** - zapraszamy na zgrupowanie kolarskie Way2Champ w Esteponie!.

Roztrenowanie – 100% praktycznych porad

Autor: Arek Kogut

1.Odpocznij od sezonu startowego – celem roztrenowania jest przede wszystkim pełna akumulacja bodźców z okresu treningowego i startowego, te kilka tygodni jest niezbędne dla organizmu w celu przetrawienia wszystkich jednostek wysiłku, jakie otrzymał. Po tym będziesz w pełni gotowy/-a na rozpoczęcie nowego okresu przygotowawczego, z zapasem sił i głodem treningu.

Główne mięśnie w kolarstwie – cykl pedałowania

Autor: Arek Kogut

Dwójki, czwórki, łydki - z pozoru wydaje się, że to niemal wszystko, co pozwoli nam efektywnie wykonywać cykl pedałowania. Tymczasem same mięśnie nóg nie wystarczą do szybkiej jazdy na rowerze przez długi czas. Zobacz, co w zasadzie jest potrzebne do uzyskiwania coraz lepszych wyników!.

6 sposobów na znalezienie motywacji do treningu

Autor: Arek Kogut
Oceń post:

Motywacja do treningu jest u większości z nas na stałe wpisane w DNA. Czasami przychodzą jednak dni, w których zebranie się w sobie jest trudniejsze niż zwykle. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, aby sobie pomóc! .


lub

Najnowszy Artykuł

Psyche a ściganie ...

Nastawienie psychiczne to jeden z najważniejszych elementów determinujących sukces lub porażkę w zawodach sportowych. Wyznaczenie....

Ostatnie Artykuły

WAY2CHAMP SOCIAL MEDIA

Masz pytania?

Zadzwoń do nas: +48 609 378 517
Lub napisz maila: info@way2champ.com

Wysyłając wiadomość akceptujesz politykę prywatności